Ahşap parkelerin olmazsa olmazı sistre cila uygulamaları firmamız Ankara sistre cila merkezi bünyesinde dünden bu güne gerçekleştirilmektedir. Masif parkeler son derece dayanıklı bir zemin kaplama ürünü olsa da belirli zamanlarda bakıma ihtiyaç duyar. Bakım ihtiyacı parkelerin kullanım süresine, bulunduğu ortama, türü ve sınıfına göre bir çok etkene bağlı olarak değişebilmektedir. Standart bir kullanımda ortalama olarak 10 sene de bir sistre yapılmasını tavsiye edebiliriz. sistre.org firması olarak Ankara`nın merkez ve bir çok semtine parke silim hizmeti vermekteyiz.

Parke sistre cila fiyatları firmadan firmaya farklılık gösterebilmektedir. Bizim şirketimizde uzun süreden beri devam eden kampanyalı fiyatlarla bu işi olabilecek en ucuz şekle getirebilirsiniz. Zor bir iş gibi görünen bu çalışmayı alanında uzmanlaşmış ekibimizle en kısa sürede gerçekleştirip, parkelerinizi ilk günkü görünümüne kavuşturmaya özen gösteriyoruz. Peki sistre nedir ve genel olarak nasıl yapılır? Biraz bundan bahsedecek olursak. Parke sistre işleminde öncelikle yüzey alanı sistre makinası ile zımparalanır.

Bu işlem önce kalın zımpara daha sonra ince zımpara olmak üzere aşamalı bir şekilde devam eder. Sonrasında parkelerin arasındaki boşlukların giderilmesi adına macun uygulamasına geçilir. Tüm yüzey alanı bu şekilde kaplanarak kurumaya bırakılır. Ardından son silimle işlem tamamlanır. Tabi bu sadece birinci bölüm olan zımparalama bölümü. Sonrasında dolgu verniği ile yine tüm alan kaplanır. Son olarak ahşabı hem koruma amaçlı hem de parlaklık verme amaçlı cila uygulanarak sonlandırılır. Burada kullanılan farklı bir çok cila çeşidi vardır. Bunlar arasında cam cila, su bazlı cilalar ve çift kompenetli cilalar en bilinenleridir.